20th Century Women (Mike Mills, 2016)

20th Century Women (Mike Mills, 2016)

Postprzez Tonder » 17 maja 2017, o 07:17

Król Upu

Tonder

Obrazki: 0
Podziękował : 7841 razy
Otrzymał podziękowań: 19126 razy
20th Century Women (2016)

..

..

Obrazek

Produkcja: USA
Gatunek: Dramat
Data premiery: 8 października 2016

..

..

TWÓRCY
Reżyseria: Mike Mills
Scenariusz: Mike Mills
Zdjęcia: Sean Porter
Muzyka: Roger Neill
Montaż: Leslie Jones
Scenografia: Chris Jones
Kostiumy: Jennifer Johnson
Producent: Anne Carey (+)
OBSADA
Annette Bening - Dorothea
Elle Fanning - Julie
Greta Gerwig - Abbie
Billy Crudup - William
Lucas Jade Zumann - Jamie
i inni

Obrazek

..

..

INFORMACJA O FILMIE

- Ludzie, którzy ci pomagają mogą nie być tacy, jak myślisz, ani tacy, jak chcesz by byli, czasem to po prostu ludzie, którzy się pojawiają - wyjaśnia bohaterka filmu "20th Century Women", którego nowy zwiastun właśnie trafił do sieci.

Akcja rozgrywa się u schyłku prezydentury Jimmy'ego Cartera, w czasie gorącego lata, na amerykańskich przedmieściach. Głównymi bohaterkami będą trzy różne kobiety, uczące pewnego chłopca kim są mężczyźni, a kim kobiety, co to miłość, a co to wolność, i jak nie zwariować. Dorothea Fields (Annette Bening) jest samotną matką wychowującego dorastającego syna Jamiego (debiutujący Lucas Jade Zumann). W wychowaniu chłopaka pomagają jej Abbie (Greta Gerwig), punkowa artystka i Julie (Elle Fanning), prowokacyjna, nastoletnia sąsiadka.

W obsadzie znalazł się także Billy Crudup. - Czy nie potrzeba mężczyzny, by wychować mężczyznę? - pyta Julie. - Nie, nie sądzę - odpowiada Dorothea.

Za kamerą stanął Mike Mills. - Będzie to oda do kobiet, które mnie wychowały. Mojej mamy, sióstr, dziewczyn, w których się kochałem - oświadczył reżyser, który dodał, że nie zabraknie w jego filmie muzyki punkowej, która również go ukształtowała.

Źródło - wp.pl

..

..

Obrazek

..

..
Za ten post autor Tonder otrzymał podziękowania - 3:
Adante, kotio, zbroia

Obrazek

Powrót do fabularne