Stare niusy
Sołtys- wieszatel.

We wsi Żeliwio pod Komarówką w Królestwie Polskim wydarzyła się następująca „tragedya“, której bohaterem był sołtys tamtejszy Jakób Cierniak.

Przed kilku dniami doręczył Cierniak Ruchli Majerowej 500 rubli, nadesłane jej przez męża z Ameryki. Ruchla zamierzała w dniach najbliższych opuścić Żeliwę i wyemigrować do męża do Ameryki. Sołtys jednak zapragnął posiąść gotówkę przeznaczoną dla zacnej Ruchli przez męża, uknuł tedy plan iście szatański. Oto późnym wieczorem, gdy już wioska cała w śnie głębokim była pogrążona, zapukał do mieszkania Ruchli i zmienionym głosem zażądał otwarcia drzwi. Nie przeczuwająca nic złego Ruchla wpuściła późnego gościa do mieszkania.

Tu rozegrała się tragedya, nie pozbawiona także komicznych epizodów. Cierniak zażądał wydania wszstkich pieniędzy a kiedy szynkarka nie chciała spełnić tego żądania, powalił ją na ziemię, pieniądze skonfiskował i zaczął przygotowywać pętlę i hak, by ją powiesić. Gdy już wszystko było gotowe, chciał łotr wypróbować czy pętla mocno się trzyma i wsadził obie ręce w pętlicę. Ta jednak w tej chwili się ściągnęła i zatrzymała mu obie ręce. Nastąpiła teraz scena tragikomiczna. Na ziemi jęczała spętana szynkarka, a w powietrzu wisiał sołtys i... błagał o ratunek. Trwało to aż do białego rana, gdy sąsiedzi wyłamali drzwi i sołtysa z tej opresyi uwolnili. Szynkarka z przestrachu i osłabienia, zmarła tego samego dnia, a sołtysa -wieszatel'a odwieziono do szpitala w Radzyminie, gdzie musiano mu amputować obie ręce.

[i]Ilustrowany Kurier Codzienny nr 35. 12 luty 1911[/i]
Troche humoru
LOGIKA
Roztrzepana Bessie Love powiedziała pewnego razu przy stole:
- Jestem bardzo zadowolona, że nie lubię szpinaku, bo gdybym go lubiła, to ciągle miałabym ochotę go jadać, a ja go niecierpię!

Co nowego?
Obrazek


Koty tłoczą się na przystani na wyspie Aoshima w prefekturze Ehime w południowej Japonii, 25 lutego 2015 r. źródło: Onet
"Jest czas siania i czas owoców zbierania".
Wynika na to, że teraz trzeba posiać. To znaczy za serwer uiścić i takie tam 'opłaty inne". Więc z wielka niechęcią - bo przymuszona, jak co roku "Beret Proszalny" wystawiam... z prośbą o jakies finansowe wsparcie. Na to owe konto:

Ada Adante
rachunek: 41-11402004-0000340232383493
mBank
Adres: al. Mickiewicza 10 Łódź

... jeśli i co łaska.

-->
ZAPOTRZEBOWANIA FILMOWE 

Filmy poszukiwane

Lista


Bitwa w niebie / Batalla en el cielo (2005)
Dramat, Erotyczny / 1 godz. 38 min.
produkcja: Belgia, Francja, Holandia, Meksyk, Niemcy
premiera: 15 maja 2005


reżyser : Carlos Reygadas

scenariusz : Carlos Reygadas

zdjęcia : Diego Martínez Vignatti

muzyka : John Tavener


Głównym bohaterem filmu jest Marcos. Pracujący jako kierowca dla meksykańskiego generała, porywa dziecko dla okupu. Kiedy malec umiera, mężczyzna zwierza się z tragedii Anie - córce szefa, w której jest zakochany. Dziewczyna zaczyna namawiać go, by oddał się w ręce policji. Relacje między Marcosem, Aną i żoną Marcosa kształtują się w przytłaczającej atmosferze przeludnionej stolicy Meksyku. Tam najbiedniejsi nie potrafią znaleźć dla sobie miejsca. Dlatego szukają duchowego zbawienia, zagłębiając się w wierze. A córki bogaczy dla rozrywki zajmują się prostytucją. Odważne zdjęcia stosunku seksualnego nie mają charakteru pornografii, lecz nabierają wymiaru metafizycznego.

W swoim drugim filmie Carlos Reygadas powraca zatem do tematyki, jaką poruszał w swoim debiutanckim "Japón" - seksualność, śmierć oraz duchowy wymiar życia. Ponownie wykorzystuje też aktorów nieprofesjonalnych, tworząc postacie, które intrygują. Miasto u Reygadasa to nie świat zdegradowany: choć jest tłumne i pełne agresji, bohaterowi filmu w chwili próby oferuje jednak drogę ratunku. W "Bitwie w niebie" uwydatnia się też formalna wirtuozeria reżysera. Poszczególne sekwencje filmu stanowią mistrzowskie osiągnięcia realizatorskie, które harmonijnie współgrają z całością fabuły.
źródło: sfp.org.pl

Występują:

Anapola Mushkadiz . . . . . . . . . Ana
Marcos Hernández . . . . . . . . . Marcos
Bertha Ruiz . . . . . . . . . Żona Marcosa
Rosalinda Ramirez . . . . . . . . . Viky
Chavo Nava . . . . . . . . . Nerwowy kierowca
El Abuelo . . . . . . . . . Szef policji
Estela Tamariz . . . . . . . . . Ines
David Bornstien . . . . . . . . . David
Alejandro Mayar . . . . . . . . . Inspektor policji
Brenda Angulo . . . . . . . . . Kobieta w niebieskim pokoju
El Mago . . . . . . . . . Kaznodzieja
Diego Martínez Vignatti . . . . . . . . . Piłkarz
Francisco 'El Gato' Martínez . . . . . . . . . Pracownik stacji benzynowej
Ernesto Veláquez . . . . . . . . . Przeprowadzający wywiad

. . . . i inni
montaż : Adoración G. Elipe, Benjamin Mirguet, Carlos Reygadas, Nicolas Schmerkin
scenografia : Elsa Díaz Pirinoli, Daniela Schnaider
produkcja : Joseph Rouschop, Gerardo Tagle, Philippe Bober, Susanne Marian, Hamish McAlpine, Jaime Romandia, Carlos Reygadas
dźwięk : Jaime Baksht, Martín Hernández, Sergio Diaz, Gilles Laurent, Alan Serna
studio:
Coproduction Office
arte France Cinéma
Essential Filmproduktion GmbH (współudział)
Na tej witrynie nie ma forów.

Zaloguj się  •  Zarejestruj się

Kto jest online

Jest 10 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości (wg danych z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników (64) było online pn wrz 24, 2018 9:15 pm

Zarejestrowani użytkownicy: Adante, Exabot [Bot], Heise IT-Markt [Crawler], zbroia
Legenda – kolory grup: klasykanin, azraella, caligari, zelig, supernova

Urodziny

Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Statystyki

Liczba postów: 15587 • Liczba tematów: 15249 • Liczba użytkowników: 9125 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: dzieszek_2007

Dzisiaj jest ndz lip 12, 2020 7:21 pm