Stare niusy
Papuga świadkiem winy.

W jednym z domów przy Hochmeisterstrasse w Berlinie aresztowała przed kilku dniami policya tamtejsza dwóch, mężczyzn, w których rozpoznała znanych włamywaczy i nieprzyjaciół cudzej własności. Przytrzymani tłumacząc się oświadczyli, iż obecnie po odcierpieniu kary więziennej za przeszłe zbrodnie, prowadzą się bez zarzutu i nienagannie. Policy a nie miała przeciwko nim żadnych dowodów, gdyż rewizya nie dała pomyślnego rezultatu. W mieszkaniu nie znaleziono nic podejrzanego, a jedyną zbytkowną rzeczą umeblowania była wspaniała klatka z papugą.

Jeden z ajentów policyjnych przypomniał sobie, iż wśród skradzionych niedawno pewnemu bankierowi przedmiotów znajdowała się i mówiąca papuga.

Nie namyślając się dłużej, udał się do pałacu bankiera i uprosił obecną przypadkiem żonę tegoż, aby z nim pojechała do mieszkania włamywaczy.

Gdy bankierowa, czyniąc zadość wezwaniu ajenta, weszła do mieszkania, zawołała w myśl instrukcyi na papugę: „Jak się masz Lora?" Papuga, rozpoznawszy głos swej pani, odpowiedziała ucieszona: „Doskonale! Czy to ty Greta?“

Wobec tego przyznali się złoczyńcy odrazu do winy.

Ilustrowany Kurier Codzienny nr 48. 28 luty 1911
Co nowego?
... a Ryszard obserwuje
Obrazek
ZAPOTRZEBOWANIA FILMOWE 

Filmy poszukiwane

Lista


Siedem czarnych nut / Sette note in nero (1977)Horror | 1 godz. 35 min.
produkcja: Włochy

premiera: 10 sierpnia 1977

reżyseria: Lucio Fulci

scenariusz: Lucio Fulci, Dardano Sacchetti, Roberto Gianviti


muzyka: Franco Bixio, Fabio Frizzi

zdjęcia: Sergio SalvatiKobieta jasnowidz zainspirowana przez wizję rozwala ścianę w domu męża i znajduje trupa. Wraz ze swoim psychiatrą próbuje dowiedzieć czyje to "kości" i kto je tam zamurował. Wraz z biegiem czas kobieta odczuwa iż sama może podzielić los ofiary...
..

[...]Pięć lat po zrealizowaniu swojego opus magnum, Lucio Fulci kręci swoje drugie ważne dzieło przyczyniając się coraz bardziej do wzrastającej popularności włoskiej odmiany kryminału/thrilleru zwanej giallo. Tym razem Fulci główną bohaterką uczynił cudzoziemkę poznającą uroki Toskanii, a w fabule powrócił do roku 1972, kiedy kontrowersje wywołane jego filmem Nie torturuj kaczuszki przyczyniły się do tego, że na kilka lat porzucił swój drapieżny styl, by pod koniec dekady powrócić do niego ze zwiększoną siłą.

Ale Siedem czarnych nut to film taktowny i skupiony na intrydze. W roli pierwszoplanowej wystąpiła Jennifer O’Neill – aktorka niezbyt znana i ceniona, urodzona w Brazylii, mająca korzenie irlandzko-angielskie. Bardziej niż z ról filmowych znana jest raczej z tego, że trudno jej wytrwać w jednym związku małżeńskim (9 razy wychodziła za mąż, miała ośmiu mężów). Jej współpraca z reżyserem, który dla kina poświęcił swoje życie rodzinne, przyczyniła się do powstania mistrzowskiego utworu kryminalnego.

fragment recenzji: Mariusz Czernic, źródło: magivanga.wordpress.com


występują:

Jenny Tamburi . . . . . . . . . . . . Bruna
Ida Galli . . . . . . . . . . . . Gloria Ducci
Gianni Garko . . . . . . . . . . . . Francesco Ducci
Marc Porel . . . . . . . . . . . . Luca Fattori
Gabriele Ferzetti . . . . . . . . . . . . Emilio Rospini
Jennifer O'Neill . . . . . . . . . . . . Virginia Ducci
Fabrizio Jovine . . . . . . . . . . . . Komisarz D'Elia
Veronica Michielini . . . . . . . . . . . . Giuliana Casati

... i inni


studio:
Rizzoli Film
Cinecompany
Na tej witrynie nie ma forów.

Zaloguj się  •  Zarejestruj się

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (wg danych z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników (11) było online pt sie 11, 2017 7:06 pm

Zarejestrowani użytkownicy: Heise IT-Markt [Crawler], Tonder
Legenda – kolory grup: klasykanin, azraella, caligari, zelig

Urodziny

Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Statystyki

Liczba postów: 11261 • Liczba tematów: 10913 • Liczba użytkowników: 9055 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: FrankTurf

Dzisiaj jest czw sie 17, 2017 11:24 pm